DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Hedgehog - Welsh part bred horses

AKTUALITY

 

Červen - září 2018

Krásné léto uteklo jako voda, a nejen to, Mareček roste před očima :-). Koníci si spokojeně užívají sluníčka a nahřívají své kožíšky. 

Rivča porodila krásného žlutého hřebečka, poradila si se vším sama, je prostě skvělá. Hřebeček se jmenuje Farao a je to plaváček. Rozhodla sem se Rivču letos nepřipouštět a trochu ji vzdělat ve směru jezdeckém. Takže od září chodí pravidelně pod sedlem, postupně nasvalujeme. Zatím to s prací nepřeháním, nicméně je to holka šikovná. Zatím chodí na jízdárně cca 1x týdně se mnou a 2x týdně s holkama B- riderkama (Štěpka a Pavluš). Pracujeme na základním přiježďování, zprostupnění. Vše prokládám kavaletovou prací. Aby se jí dobře pracovalo, nakovali jsme ji na přední nohy, zvýšila sem krmnou dávku a na zimu ji zadekujeme aby nehubla.

Kenia byla zatím jen 1xna závodech, jeli jsme Z a L úlohu, hezký, vyrovnaný výsledek a pěkné umístění do 8. a 10. místa. jsem spokojená. Nyní pravidelně dojíždí trenérka na skokovou gymnastiku. Kenia dokonce dostala skokové sedlo :-)

Sting se vrátilo zranění, respektive jí praskla noha v místě jizvy po úrazu. Zatím to zvládáme pravidelným oplachováním a Aloe Vera.

Leden - květen 2018

Dosti zanedbávám webovky, tak alespoň krátké shrnutí, kde sem to vlastně skončila? V lednu se nám narodil Mareček <3, koníci museli dočasně stranou a já se stala mamkou co jen "má koně". Na FB jsem založila skupinku Koně,těhotenství a dětičky - jde to! Parádně se to rozkřiklo, koňařek matek je strašně moc...

Zima byla dlouhá ale zvládli jsme ji, Mareček spolupracuje takže obstarat koníky jsem až na vyjímky zvládala relativně dobře. Jaro už je veselejší, koníci pomalu přecházejí na pastvu. Kenia dostala podkovy na přední nohy, pravidleně nyní trénujeme skokovou gymnastiku pro posílení bolavých zad. Děsně jí to baví.

Chystám se na nějaké závody, letos už bych ráda stabilně zvládla  úroveň L.

Stingie se noha hezky zahojila a když už to vypadalo že máme vše za sebou, rána se jí opět otevřela (jizva praskla, byla přesušená a Sting docela rychle vyrostla). Ale to zvládneme!

Rivča se nám krásne kulatí, už se na ní nejezdí. Za měsíc na nás vykoukne její druhé hříbátko, to co tam tak hezky tvoří :-)

 

ROK 2018

Prosinec 2017

Koníci užívají volnějšího režimu z důvodu mého pokročilého těhotenství. Kenia a Rivča občas jednou na vyjížďku s holkama, sem tam dáme nějakou lekci na jízdárně ale vše je nyní hodně omezeno počasím. Nicméně koníkům to očividně vůbec nevadí.

 

  

Mia se 3 týdny léčila ATB, měla oteklé uzliny a nebylo jí dobře, nyní už vypadá zase normálně a ne jako hrošík. Stingie má ránu na nožičce již minimální, jizva bude pravděpodoně neznatelná ale hlavně - chodí, běhá, kluše, cvála - čistě ! Je neuvěřitelné jak krásně se hojí.

Mia jako hrošík.

Spící Sting :-)

Navozili jsme zásobu sena do konce ledna 2018, pak očekáváme ještě jeden závoz tak snad to letos přes počáteční komplikace dobře dopadne.

Fík se u nás již cela zabydlel, zařadili jsme ho do stáda a jak jsou s ním ty naše holky spokojené :-) 

Listopad 2017

Zůčastnila jsem se jako divačka krásného soustředění se španělem Angelem Cid Camás. Bylo to naprosto úžasné! Už se těším až zase budu pojízdná :-).

Nyní studuji moc zajímavou knížku Omyly moderní drezury - doporučuji přečíst všem! Krásně popsána (mimo jiné) je práce s udidlem a pákou.

Sting a její hojící se nožička.

Rivča, v současnosti plně kojící a březí ve 4. měsíci. Jsem ráda že se nám daří udržet ji ve slušné výživné kondici.

Říjen 2017

Stingie přišel její průkaz původu z Anglie, dokázala jsem zařídit její zapsání v Anglické plemenné knize, jsem na sebe hrdá :-) Dokonce již máme i svůj oficiální prefix HEDGEHOG!  Její nožička se dává pomalu a jistě do pořádku, nyní již bez obvazů, rána se hezky zatahuje a dorůstá srstí, myslím že ještě tak měsíc to ale trvat bude...

                    

                     

Přišel k nám na ustájení nový koník, jmenuje se Fík a je určen k rekreačnímu ježdění.

Z důvodu mého těhotenství již od 20. týdne nejezdím, s koníky pracuji ze země, a to jen občas. Našla jsem zajímavé zahraniční stránky plné inspirace na gymnastikování koně jak ze sedla, tak ze země. Doporučuji - viz. odkaz zde : Horsephysio . Cca 1x týdně chodí kobušky na vyjížďku do lesíka s Peťulou a Bohďou.

Za Rivčou nám sem začaly chodit dvě slečny. Verča která s ní zdárně pracuje pod mým vedením na jízdárně a Štěpánka, která se chodí odreagovat a zdokonalit základy. Všeho všudy chodí River pod sedlo tak 2x týdně, je opravdu moc hodná, pracovitá a spolehlivá.

 

Září 2017    

 

Navštívili jsme Rica v jeho novém domově v Praze, má se báječně a je naprosto nádherný. Jsem moc šťastná :-)

 Sting a její zranění se pomalu hojí, cca 1x týdně děláme převazy. Již chodí do výběhu. Na fotkách progres hojení.

11.9.2017

4.9.2017

 29.8.2017

 

Rivča postupně pracuje na jízdárně, hledáme ji nějakého šikovného parťáka/parťačku na ježdění popřípadě pronájem.

        

2. září

Na odchov k nám byla převezena 15. měsíční klisna Kabayo´s Dance For Me z chovu Lucie Čížkové, novou majitelkou se stala Barča Kraftová. Mia - pracovní jméno - u nás bude do 3 let, následně bude využívaná na drezury. Vítej Mio.

 

Závodní sezona 2017 nám končí a začínají tak trochu jiné radosti?


2. září 2017 Kenia se stala oblastní vicemistryní Plzeňské dressage tour !!

Byl to rok plný překvapení a nových zkušeností, naše první závodní sezona. Jsem moc spokojená a hrdá nejen na ni ale i na mého přítele Michalakterý vše absolvuje s náma!  Motivace do dalších let obrovská.

Srpen

22. srpen - Rivča po několika měsících pod sedlem, jen pár minut na jízdárně, byla moc hodná a s tím sedlem jí to sekne :-) Děkujo Bohďo za pomoc !

Krásně, prostorně si to vyklusává :-)

               

                                     

              

18. srpna Stingie úraz - Odváželi jsme Stingie a Rivču z připouštění, po cca 3 km jízdy malá vypadla bočníma dvířkama rovnou na silnici. Naštěstí v neštěstí jsme jeli zrovna krokem. Následky vidíte na fotkách. Jsme šťastní že se nikomu nic jiného nestalo. Proto doporučujeme všem, zamykejte boční dvířka, zavírat je nestačí!

Po příjezdu domů ...

2. den ....

               

3. den od úrazu... tu péči si holka těžce užívá :-)

                                    

🏆 5. srpna - Z Plzně jsme přivezli krásné 2. místo z 23 koní výkonem 65,3% v úloze Z / Du-B !!!

Prozatím, náš nejlepší výkon. 🏆

Před sezónou byl můj cíl zkusit koncem léta i obtížnější L úlohu a důstojně v ní obstát - jsem moc spokojena,                                               60,9% 💪 v úloze L / DD a tím 8. místo z 21 koní.                                                         

😊

 

 

 

Červenec

24.7.2017 - shromažďujeme a shromažďujeme

3. nácvik Piaff pod sedlem, bez trenéra, bez kameramana aneb udělej si sám :-)

                            

 

 

  22. červenec  - Kenia šampionka!

  Kenia obhájila svůj loňský titul Open       Ridden Champion na Welsh výstavě v   Nebanicích, porazila 12 nádherných       koní. Parádní, dlouhý a náročný den. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

13. červenec  - PŘIPOUŠTĚNÍ

  Rivča se Stingie  odvežena na připouštění     za WELSH COB hřebcem Menai Cardi´s     Image. Cesta dlouhá, klikatá, ale zvládly to   obě dvě dobře a Michal opět potvrdil své       skvělé řidičské schopnosti :-. Tak nám         prosím držte palce ať se vše vydaří !!!
  Kůň je to nádherný a neuvěřitelně                 charakterní.

 

  

 

 

 

 

 

Rivča a Stingie u hřebce ...

 

8. červenec 2017 drezurní závody v Plzni - 6. místo z 20 koní. Hodnocení 60.33% moc neodpovídá mému nadšení, Kenia byla skvělá !!!

 

Červen

Léto je v plném proudu, hříbátko roste, jezdíme po závodech.

                                      

Kenia utvrzuje své umístění na závodech, v Plzni se 10.6 konaly další drezurní závody, v úloze Z/ DÚ-B s výkonem 62,8% obsadila 5. místo ze 17 koní.  Další víkend se konaly náročné závody ve Svržně, bylo obrovské horko a hluboký, těžký povrch. Opět se jela úloha Z/DÚ-B a tam Kenia výkonem 61% obsadila opět 5.místo z 25 koní! Vezeme domů mašle, jsem moc spokojená.

Plzeň

 

 

Drezurní úloha Z/DÚ-B 61% Svržno.

 

 

 

19. května 2017

Narozena naší plnokrevné klisně River Moon klisnička Hedgehog Stingie, krásná mohutná hnědka se 3 bílými ponožkami a štičí hlavičkou. River zvládla porod naprosto báječně, porodila v brzkých ranních hodinách - zcela sama na pastvě.

                       

                       

                       

          

         

                                           

Květen 

 

První víkend v květnu jsme se zúčastnili Českého drezurního poháru v Martinicích - stupně Z. Po prvotním šoku, kam jsem se to vlastně přihlásila, jsme zabojovali a získali krásné 5. místo ze 13. koní s hodnocením 61,05 %! Super zážitek z velkých závodů.

 

 

 

 

 

 

 

Duben pokračování ...

Kenia na drezurních závodech v Plzni obsadila krásné 5. místo z 15 koní s výkonem 60,8%!

Největší radost mám za známku 7 za cval a 6,5 za poslušnost, sed, chody! Celkově jsem byla ze závodů nadšená, moc sem si je užila. Nepovedlo se nám zastavení, bylo křivé. Vytknuto bylo i neplynulé sebrání otěží s brzkým naklusáním. Další zbytečnou chybou byl příliš velký kruh. Máme na čem pracovat.

S ohledem na to, že Kenia se v zimě chystala na mateřství a ne do drezurního obdélníku je práce s ní jedna velká radost. Naprosto mě to naplňuje a užívám si to. Předběžný plán je cca 1-2x do měsíce vyrazit na závody/welsh akci a koncem sezony zkusit obstojně odjet drezuru stupně L, uvidíme jak se situace vybarví.

 

 

 

Na opracovišti ...

čestné kolo ...

Začala soustavněji pracovat (cca 3-4x týdně), neuvěřitelně rychle se dostává do formy. Velkou výhodou je, že jsme koupili přepravník, takže tréninkům v hale nám nic nebrání. Občas zajedeme na St.Leonhart který máme cca 25 min. jízdy a také se chystáme do Krutěnic.

Video z prvních tréningů na St. Leonhart.

Aby výcvik byl pestrý střídáme vyjížďky s jízdárnou, kavalety, práci ze země a skokovou gymnastiku (což se velice osvědčilo pro zlepšení kvality cvalu). Opět budu muset vyřešit problém s nějakým padnoucím skokovým a nebo alespoň všestranným sedlem. Pomodlíme se a jdeme vybírat ...

Rivča a její rostoucí bříško nám připomíná, že se to blíží.... už jen několik dní a začne nám noční hlídání. Mooooc se těšíme - na hříbátko samotřejmě :-)

Dosti makáme i na sedlovně. viz zázemí. 

Začala jsem spolupracovat s E-shopem Equiworld.cz který nabízí luxusní a originální vybavení pro koně a jezdce. Moc mě to baví a zjišťuji, že v zahraničí je sortiment produktů snad bezedný. Kvalita - nesrovnatelná!

 

Máme zprávy o Stelle, fáze obsedání je hotova. Lonž zahozena a nyní už chodí nová majitelka na kondiční vyjížďky. Dokončeno je i začlenění do 50 hlavého stáda, no nemá se báječně holka naše ušatá?

Poslední dubnovou novinkou je, že jsme si vyzvedli oblečení a závodní podsedlovku s vyšitým logem, tak aby prezentace stáje Hedgehog byla na úrovni. Je to nádherné, doporučujeme firmu Tatami z Klatov.

 

 

 

 

 

 

na treningu v St.Leonhart                       

Duben

Kenia vypadá že snad ani nebyla březí, neuvěřitelně rychle se dostává do formy, bříško krásně zatažené. Pomalu začínáme s prací, pokud vše půjde jak má, koncem dubna vyrazíme na nějaké první závody v sezoně. Nechali jsme ji nakovat a ostříhat.

Blížící termín porodu u River se hlásí, její břicho nekontrolovatelně roste před očima. Hlavně hříbátko dává o sobě znát :-)

Druhý víkend v dubnu pořádala Esther Weber kurz na Galoway farmě v Roupově, byli jsme tam. Velice příjemná trenérka, s úžasným citem pro koně i lidi.

Velice příjemným překvapením byl e-mail od majitelky Rica, poslala nám nějaké fotky. Má se dobře - to naše "miminko".

Rivča 10. měsíc březosti.

          

            

Klárka, velká pomocnice :-)

 

Březen - smutné pokračování

S politováním oznamujeme, že Kenia potratila své 8. měsíční hříbátko. Byl to velký hnědý kluk s malým znakem na čele a čumáčku. Příčina neznámá. Komplikací bylo zadržené lůžku, nyní je vše vpořádku.

Pro velký příliv energie začínáme chodit na procházky a krokové vyjížďky. Zároveň začínáme spolupracovat s Janou Lohrovou, koučkou pozitivní motivace ve výcviku koní.

Veselejší zprávou je, že se k nám přistěhovala obrovská a moc hodná klisna Háďa. Svým paničkám dělá radost v parkurovém sportu ale i při rekreačním ježdění. Hadenko - vítej ! :-)

                       Háďa

                             

 

Kenia začíná chodit ven.

m

 

 

Březen

Sice jsme ji měli krátce ale o to více přirostla k srdci - Stella. Malá, drobná, 3.5 léta kobylka slovenského teplokrevnika . Našli jsme ji úžasný domov s 30 hektary výběhů a spousty koňských kamarádů. Radost teď bude dělat své mladé majitelce, která tragicky přišla o svoji kobylku. Byla to láska na první pohled. Přejeme do nového domova jen to nejlepší.

V současnosti pravidelně trénuji se svou trenérkou Barčou, půjčuje mi své koně. Pracujeme především na mých blokacích v sedu, uvolňujeme kyčle, ramena. Soustavně pracuji s jejím arabským plnokrevníkem Samumem. Nechávám si porovnat sed na ložni, a především se učím být uvolněná ve cvalu. Pokud půjde vše jak má, chtěla bych letos zkusit nějaké závody. Barču jsem navštívila i na soustředení s Alison Robbins v Praze.

                   

                                      

                                       

                         

Únor 2017

Stella začíná soustavně pracovat, zvyká si na hlasové pomůcky, obřišník, sedlo... Už spolehlivě zvedá všechny nohy.

Zatím jsem se jí položila párkrát na hřbet, za klidné stání dostala pamlsek. Jelikož mě dostihla chřipka tak má teď pár dní klid, jakmile se vzchopím, začneme chodit na prochajdy. 

                         

 Po 3. na zasněžené jízdárně :-)

                              

     Kenia a její rostoucí bříško .

                                         

                         

 

Leden 2017

Zima je v plném proudu, holky teď mají obdbí nicnedělání. No, dobře, občas z nostalgie vytahnu kobylky na cca 15 min. "cvíčo" ze země, překvapuje mě jak jsou milé a ochotné .

Nicméně bříška jim rostou. Rivča na konci roku začala hubnout a tak jsme začali přikrmovat, odezvou na to byla Kenii počínající obezita :-)  

Velkou událostí byla koupě 3,5 leté kobylky CS - Stelly pro kterou jsme si jeli k Praze. Kobylka zaujala svým moc pěkným původem po drezurním hřebci Dylano-R. Je zcela syrová a tak začínáme zcela od začátku, o zábavu je postaráno. Pokud vše půjde tak jak má, na jaře začneme s obsedáním.

Aby jsem zcela "nezamrzla" i já, čas od času zajedu na lekci k trenérce Báře Kraftové - na jejího Samíka. V současnosti dosti studuji Anju Beran a A. Podhájského - jsou to takové mé jezdecké bible:-)

                                     

                                                                                    Stella vyhlíží něco dobrého k snědku :-)

                                             

                                                                                   Rivča při oblíbené činnosti - nicnedělání 

                                             

                                             

Prosinec 2016

Pro rostoucí bříška našich těhulek již jen chodíme na krokové vyjížďky. Holkám se to líbí, žádná dřina to není a aspoň si provětrají hlavičky. 

Rivča dostala nové sedlo Wintec 2000 a pěknou uzdečku, je to fešanda. Často chodím s oběma najednou, jen střídám osedlaný hřbet :-)

S Rivčou procvičujeme odžvýknutí udidla na jemnou vybraci otěže. Jako každý dostihák má ztuhlou čelist. Mám radost když na konci vyjížďky má aktivní přežvykující hubu plnou pěny. Také trénujeme klidné zastavení a stání v jakékoli situaci. 

S Keniou ze země zkoušíme první piaffové kroky. Ze sedla pak pilujeme obraty kolem zádě, krokové piruety, překroky - asi tak 1x měsíčně :-D

Mimochodem, je tu nádherná a mrazivá zima.  

                                   

  

 

21.listopad 2016

River prohlášena za zdravou :-) Začínáme pracovat ze země, chodíme na procházky na ruce a pomaličku začneme jezdit na krokové vyjížďky. Obě dvě těhule se pěkně zakulacují - polovina březosti za námi, to to letí. Rico definitivně prodán, noví majitelé jsou z něho nadšeni. Mám velkou radost.

Průběžně trénuji (již je to rok) s Ing. Bárou Kraftovou, super trenérkou které mi nyní půjčuje svého koníka Samuma - pro těhotenskou indispozici našich kobylek. Pracujeme na cvalu, kontracvalu, přeskocích, stranové práci a samozřejmě rovnáme mě -  je toho prostě hodně.

Foto se Samíkem z léta - i drezura se dá dělat na strništi! My se toho prostě nebojíme  :-) 

                  

Kenia a River na společné procházce, Rivča tentokrát jen na ruce.

                                  

River a její rostoucí břicho, aktuálně polovina 7. měsíce březosti.

                  

Kenia v půlce 6. měsíce březosti.

                                         

River začíná chodit na samostatné krokové vyjížďky, byla kupována jako zavislá na koních. Mám takovou radost, že se musím podelit i s nekvalitní fotkou :-)  

                                                

 

4. listopadu 2016

Pokračování příběhu River a její zlomené bodcové kosti. Noha začala silně otékat, o to urputněji jsem balila a mazala. Dokonce jsem přesvědčila Michala, že je potřeba dodělat co nejdříve alespoň 1 box kde by si odpočinula.

Snaha byla marná, noha se stále zhoršovala. Jakmile nebyla bandážovná, silně otékala. Rozhodli jsme se pro pořádnou diagnostiku a tak byl udělán RTG. Zajímavé bylo, že celou dobu nekulhala, chodila čistě.

Mé katastrofické scénáře se naštěstí nenaplnily. Bodcová kost je vpořádku, byla  "pouze" naprasklá a nyní je ve fázi zhojení.  O to víc mě mrzel důvod silných otoků - zapaření, aneb příliš častá aplikace hojivých mastí v kombinaci s balením do bandáží způsobila zánět podkoží (opravdu méně je někdy více). Aktuálně má River slezlou srst z asi 1/3 holeně.

               

Říjen 2016

Rico mě vozí poslední hezké dny na vyjížďky. Myslím, že to je jedna z posledních s ním. Jsem šťastná, je to absolutně samostatný, hodný a vyrovnaný kůň.  

Pracujeme na sedlovně, řešíme povrch kolem krmiště a z posledních sil doděláváme vše, co je potřeba aby jsme přežili zimu bez větších obtíží.

Poslední říjnový den Rico odjíždí k novým majitelům kde bude 14 dní na vyzkoušení. Ráda bych se za ním přijela podívat, přidávám i nějaké fotky po příjezdu do nového domova.  

  

 

Rico po příjezdu do nového domova :

                              

5. října 2016

Rivča je nyní 4 týdny po zlomenině bodcové kosti. Boule se nám trochu zvětšila, ale noha nehřeje, a River nekulhá. Zatím se držím konzervativní léčby, v případě nutnosti ale zkusím rázové vlny které mají prý skvělý účinek. Pokračujeme v bandážování a mazání. Objednala sem bylinkovou směs na obklady a MSM proti zánětu a pro podporu hojení. Za 2 týdny začneme zas trochu pracovat.

Kenia tochu kašle, přepokládám že je to náhlou změnou počasí, také má objednané bylinky a na noc dostává deku.

Riko je nyní rezervován, noví majitelé by si pro něho měli přijet 29. října. Jeho nové působiště bude v Praze a v budoucnu se bude prezentovat především na parkurech.

Pokud vše dopadne jak má, budeme tu na zimu mít jen 2 koně. Uvažuji o pronájmu chovné kobylky.

 

                                                            

                                                                                                                                                                                          

 

Září 2016

Vendy, náš koňský kamarád se s majitelkou Míšou přesunuli do boxo vého ustájení. Kenia a Rico jsou nakováni na přední nohy, koval nám pan kovář Podlipský.

Rico začíná pracovat na jízdárně, projevuje se velice snaživě a je moc hodný. Kenia také nezahálí, lehce pracujeme cca 3-4x týdně. Rivča si užívá volna, běhá po výběhu jako by nic a vcelku obstojně tloustne.

Na jízdárnu jsou navezené štěpky, testujeme nový povrch a začínáme budovat sedlovnu - viz. odkaz Zázemí (foto snad příště)  :-)

                             

                             

                             

 

 

4.9.2016 Potvrzeny březosti

River (76. den) a Kenia (53. den) , máme obrovskou radost . Špatná zpráva je, že si River pravděpodobně zlomila bodcovou kost na LP. Kulhá minimálně, na metakarpu má tvrdou "bouli", citlivou na dotek. Zafixovali sme holeň do pevné bandáže s podložkou. River má naordinovaný klid. Doufám, že se vše brzy zhojí a River bude bez následků. 

Letos nám pastevní sezona končí, začínáme krmit senem. Čeká nás zvláčet a ošetřit pastviny, na zimu budou mít koníci k dispozici jeden výběh. 

(sono Kenia)

Srpen 2016 River začíná pracovat

Jelikož se Rivča začala pekně zakulacovat, rozhodli jsme se s ní začít lehce pracovat, začínáme na dvou lonžích a vyjížďkách, máme z ní obrovskou radost, je velice hodná a klidná. Postupně budeme pracovat i na jízdárně. 

 

----------

20.8.2016 Národní výstava welsh pony a cob - Rico šapionem !!

Letošní sezónu jsme zakončili obrovským úspěchem. Rico vybojoval 1. místo ve třídě 3-letých WPBr a následně se stal šapionem celých welsh-part bred na Národní výstavě welsh pony a cob Plasy !!! Jsme nesmírně šťastní za toto vítězství. Rico je naším prvním odchovaným koněm, znamená to pro nás obrovský osobní, i chovatelský úspěch...

                                     Foto: R. Řežábek, M. Pešíková

 

 

 

6-7.8.2016 Drezurní soustředění Brno

Vyrazili jsme s Michalem, Rickem, kamarádkou Ivou Markovou a jejím koníkem Pinkiem na dvoudenní drezurní sosutředění pod vedením Kristýny Šmídové (autorka stránek www.nechsenest.cz ). Soustředění probíhalo skvěle. Rico poprvé cestoval takovou dálku, zvládl cizí prostředí a dokonce byl schopen se soustředit na nové věci. Pinkie s Ivčou pracovali na kulatosti v přechodech. Jelikož jsem chtěla opravdu intenzivní soustředění, absolvovala jsem také lekci ze sedla na Kristýny Gallardovi, shlédla práci na dvou lonžích a počínající práci ze země na piaff. Skvělý víkend, který přinesl moho nových zkušeností a motivace !

                                              

-----------

23.7.2016 Lipton Kenia Overall šampionka Open Ridden v Nebanicích!

Včera v Nebanicích se nám opravdu dařilo. Zúčastnili jsme se s Keniou výstavy v kategorii WPBR a obsadili 3. místo. Obrovskou radost ale máme z 1. místa v jezdecké třídě Open Ridden nad 137 KHV. Nakonec jsme se stali i Overall šampionem Open Ridden celé výstavy !!! 
Velice blahopřeji i Míše Pešíkové, které se také moc dařilo, její kobylka Mischel Welsh Charm vyhrála třídu mladých klisen a následně byla reservní šampionkou celých welsh cob.

     

-----------

13.7.2016 Lipton Kenia inseminována špičkovým hřebcem Symont 

-----------

11.7.2016  založen web

 

 


Videa
Fotogalerie
Jak se Vám zde líbí?
1 2 3 4 5