DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Hedgehog - Welsh part bred horses

 

 

Červen-září 2018

Michal pracuje na povrchu pod příkrmištěm a v nejvíce zatížených místech, použili jsme cihlový recyklát 8-63 jako základ. Okolo jsou položené pražce a na povch přijde ještě jemný písek a koberce. V plánu je částečně zakrýt stěny příkrmiště aby koníci měli závětří. 

Postavený je i přístřešek na seno, je to obrovská úleva a úspora - žádné seno nepřijde tak na zmar.

Pro informaci - jízdárna zatím funguje naprosto skvěle. Povrch funguje i po velkých deštích. Juchů :-)

Květen 2018

Doděláváme jízdárnu, ta je nyní veliká 21x45 m! Jako ohraničení jsme použili pražce. Jako povrch jsme na základ použili klasický betonový písek 0-4 mm. Celkem 2 Tatry (40 t). Drenáže jsme nedělali, jen jsme zachovaly "cestičky" které si sama voda uělala a vysypali je kamením. Zdá se že to funguje pěkně, já jsem tedy moc spokojená... Čas ukáže.

V plánu je nyní trochu poupravit systém ohrad, vyřešit porch pod příkrmištěm, dodělat okap a přidělat z obou stran stájí přístřešky.

Listopad/prosinec 2017

Příkrmiště funguje dobře, nicméně v dlouhodobě-děštivém období je tam dost bláta. Dočasným a ne ideálním řešením jsou položené koberce. Během příštího roku budeme muset vymyslet kvalitní zpevnění. 7

Doděláno bylo i osvětlení před/za stájí a vyhřívaná napaječka ve 3. boxe.heart

Říjen

Práce kolem domu nyní opět vystřídalo doladění našeho malého koňského areálu, rušit se bude staré příkrmiště. Vystřídá ho velké, zastřešené krmiště  5x6 metrů. Jako povrch bude navezena vrstva štěrku a písku ze zbytků stavby domu, jako obruba budu použity dřevěné patníky. Celé je to konstruované tak, aby koně byli pohodlně schovaní před deštěm/sněhem/trakaři po celou dobu krmení a nestáli nikdy v bahně. Je to maximum, co pro jejich komfort můžeme udělat.

(práce Michala, mého taťky a souseda Karla, no nejsou úžasní ?!  yes smiley )

                                        

 

Výboru novinkou je, že jsme koupili úžasného pomocníka - starý traktor Mccormic . Teď i težká práce, nebude tak "težká", sem moc ráda - hlavně za Michala! Přejeme mu u nás dlouhý, pracovně výkonný život ! smiley

 

V plánu je dodělat topné kabely k 3. napaječce a venkovní osvětlení což bude práce pro našeho elektrikáře. To je ale už opravdu vše, co letos zvládneme.

Duben/květen/červen

Na přelomu dubna a května jsme dodělali sedlovnu!  Zateplena, nainstalované veškeré držáky a umyvadlo. Koupili jsme silnější zdroj na el. ohradník, funguje skvěle i když není perfektně obsekaná ohrada, konečně jsem také dokoupila ohradníkové spojky a poctivě vše propojila. Naše vynalézavé hříbátko je totiž výborným ukazatelem kvality el. ohradníku!

                           

                                 

 

           

Únor/březen 

Únor započal další práce na našem malém koňském areálu :-) Rozdělila jsem ohrady na 6 menších ohrad pro lepší cyklování a snadnější údržbu - zatím se mi to moc zamlouvá.

Sedlovna jde do finále, doděláváme pobití a dveře. Uvnitř postupně zařizujeme držáky na sedla, uzdečky a další úložné prostory na cajky. Nastěhovaná je už i pračka, na namontování čeká umyvadlo a držák na deky.

          

                                          

                      

                   

                  

                 

Tak, vše připraveno, uklizeno - pastva může začít růst :-) 

                           

Leden 2017

Dodělali jsme boční stěny sedlovny, takže už nám tam nefouká. Vyhřívané napaječky jsou neuvěřitelným pomocníkem v mrazech - ó díky za ně, doporučjeme všem a všude!

Pomalu rozmýšlíme ohrady, uvažuji o stylu paddock paradise a nebo klasické členení na 6 menších dílčích ohrad. Nicméně základem budou 2 hlavní trasy ze kterých bude umožněn vstup do všech částí výběhu. Tyto hl. trasy budou v budoucnu zpevněné.

                               

                                  Původní návrh rozčlenit výběh na klasické menší výběhy. 

                       

                                     Podle paddock paradise by mohly výběhy vypadat nějak takto.

                

Pobitá sedlovna (nyní spíše přípravna krmiva), zbývá jen čelní stěna a dveře. Stella je nyní od holek oddělena z důvodu větší bezpečnosti. Má přístup do samostatného vystlaného přístřešku a k senu "ad libidum".

 

                                                      

Prosinec 2016

Boxy svítí, napaječky nainstalované, rozvody vody a topných kabelů proti zámrzu rozpracované. Sedlovna má hotovou podlahu. Dokonce jsme zavezli várku pilin, takže čištění boxíků bude úplně parádní. Jsem šťastná, takové zázemí je - pro mě - prostě báječné. 

             

                    

Jelikož jsem se obávala poškození napaječek, namontovali jsme před napaječky ochranné trámky. 

                           

 

Listopad 2016

Sedlovna postoupila. Hotová je podlaha a střecha. Do vzniklého prostoru jsme umístili granule v sudech a další "potřebné"  věci.

Před boxy jsem konečně naskládala gumové rohože - super na úklid, doporučuji. Koníci mají nyní seno v přístřešku. Přece jen musí mít ty naše těhule maximální komfort..

Myslím, že brzo bude hotová i elektrika a voda - respektive osvětlení a nezámrzné napáječky, to bude obrovská úleva.

Vypadá to, že zimu přežijeme - co přežijeme, dokonce si ji užijeme!  :-)

                                                                                                 

 Před a po...

                 

Říjen 2016

Pracujeme na sedlovně, boxech a spoustu dalších věcech. Potupně nás napadají další a další vychytávky. Jediné co nás omezuje je čas a peníze (koho ne??).

Příkrmiště bylo jedno velké bahno, plánujeme položit Tosiplasty, jako ohraničení použijeme pražce.

Michal nechal navozit další hlínu před boxy a budoucí sedlovnu, vznikla tak vcelku slušná rovina.

               

               

                     

                     

                       Pár okamžiků na to bagřík omylem zachytil i příkrmiště a vytrhl ho, čeká nás oprava...

                      

               

8.10.2016

Pracujeme na sedlovně. Po menších patáliích, kdy jsme nebyli schopni sehnat ve třech zdejších betonárkách beton, jsme zabetonovaly obrubníčky. Chystáme se vyladit přístřešek -  přepažit jednotlié boxy a  dodělat čelní stěny. Ráda bych, aby v případě potřeby byl snadno uzavíratelný na 3 jednotlivé boxy.

Mám pár úkolů, které musíme do zimy stihnout : nainstalovat nezámrzné napaječky, osvětlení a položit gumové rohože před přístřešek.

Pokud by se nám ještě letos podařilo upravit povrch kolem krmiště tak, aby nebyl po deštích bahnitý, byla bych nad míru spokojená! Slibuju, opravdu nic víc letos potřebovat nebudu :-D

V současnosti (cca týden deštů), je jízdárna nepojízdná. Jíl který tvoří drtivou část povrchu, je příliš měkký a kluzký. No nezbývá než vyrazit na vyjížďky a počkat na lepší počasí :-) )

                     

30.9.2016

Jízdárna je vysbíraná od kamenů a kamínků, nekolikrát zvláčená bránama a opět vysbíraná. Byla jsem už tak zoufalá, že jsem ji několikrát celou přehrabala hrabičkama... uf... -  a je to !

Na jízdárnu postupně zavážímě štěpky, povrch mi teď přijde o dost lepší. Uvidíme co na to koníci. 

Michal začíná budovat sedlovnu, jsou zabetonované patky, připravujeme podlahu.

              

               

                    

 

20.9.2016 

Dodělané naše pilotní krmiště :-)

                                                                  

                           

 

15.9.2016

Neustále pracujeme na jízdárně. Začíná se blýskat na lepší časy, aneb boj s kamením vypadá nadějně a dokonce se i vysbírané kamínky hodí na dodělávky kolem baráčku.

  

                     

                       

Podařilo se nám sehnat pár stojanů na překážky, tak hurá, natřít a můžeme skákat :-)    

6.9.2016

První síť na balík sena dorazila. Michal rozpracoval jednoduché příkrmiště, protože jsem měla panickou hrůzu ze zamotání Vendyho podkovy do sítě. Trochu řešíme jak udělat co nejlépe a nejjednodušeji střechu. Zatím vše funguje dobře, koníci jsou spokojení. Nemluvě o úspoře času, sena a práce s úklidem zbytků :-)

Začínám přemýšlet i o druhém příkrmišti, které by mohlo fungovat podobně. Místo sítě bychom použili na vrch sena kari síť a nebo pletenou síť jen na horní část balíku.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                

27.8.2016

Dnes Michal dodělal v přístřešku zámkovou podlahu, výsledek stojí za to!  Koníci museli vydržet 2 dny bez střechy nad hlavou. Není divu, že teď už je tam odsud nikdo nedostane :-)             

             

  

                                       

Domluvili jsme se s taťkou, přijel nám zvláčet jízdárnu. Díky tomu vylezlo neuvěřitelné množství kamenů, které nyní pracně vysbíráváme. Následně znovu zvláčíme a navezeme vrstvu štěpek. Mám pocit, že je to práce nekonečná, ale na výsledek se těšíme. 

                                                                                           

----------

8/2016

Přístřešek se začíná rýsovat, postupně jsme dodělali stěny, nechali navézt hlínu a štěrk před přístřešek, aby vznikla rovina. Zde se chystáme položit gumové rohože. Michal nechal prokopat k přístřešku vodu, elektriku a jelikož je prostě úžasný, dostaví i  místečko na sedlovnu a sklad krmení.

Uskladnili jsme také balíky na zimu. Letos to musíme zvládnout se zaplachtováním, ale pokud se zadaří, tak příští rok bude menší seník :-)

...... málem bych zapomněla, máme zmulčováno ...... 

                                                                             

                                                                                                                                                                                      

--------

5/2016 

Stěhujeme se do nového působiště - Chlistov u Klatov. Zatím tu máme jeden výběh, jako oplocení jsme zvolili štípaný akát v kombinaci s širokým lankem pod proudem. Začíná výstavba přístřešku 9 x 4,5 m.                            

                                                                       

   

------------

4/2016

Terénní úpravy - aneb budoucí venkovní jízdárna 20x40 m, byla nejrovinatější částí našich pozemků, takže volba s umístěním byla jasná. Pokud se zadaří, ráda bych ji letos pilotně otestovala. Chystáme se navézt vrstvu štěpek a promíchat je s povrchem jízdárny. Snad naplní tato úprava naše skromná očekávání :-)

    

 

 

Videa
Fotogalerie
Jak se Vám zde líbí?
1 2 3 4 5